Rybářské mušky

Hledáte kvalitní mušky na ryby, nebo jen inspiraci? Máme pro Vás obojí.


Klíčem k velkým a krásným rybám jsou hlavně Vaše zkušenosti a pečlivě zhotovená muška, kterou máte na konci své muškařské sestavy. V kategorii "Mušky" naleznete kolekci klasických, moderních, ale i přírodních vzorů mušek, případně si můžete objednat již připravené sady mušek, které by Vám u vody neměly chybět.

Na kvalitu mušek (silueta, materiál, háček) beru co největší ohled a tím zakoupíte mušky, které budou nejen trvanlivé a dobře vypadat, ale se kterými budete úspěšně chytat lososovité i ostatní druhy ryb nejen na českých potocích a řekách, ale i na jezerech. Všechny mušky jsou vázané na háčcích bez protihrotu a u každé mušky najdete i popis materiálů, ze kterého je muška navázána.

Muškaření a vázání mušek se věnuji již řadu let a vím, že různých vzorů mušek je mnoho, a že je těžké vybrat ty správné vzory, které budou fungovat na Vašem oblíbeném revíru. Nevíte-li si rady s výběrem, rádi Vám pomůžeme s výběrem vhodných mušek pro danou lokalitu a období.

Na e-shopu najdete širokou nabídku osvědčených vzorů mušek na ryby, které budou postupně doplňovány o další a další mušky, proto pokud zde nenajdete Vaší oblíbenou mušku, nezoufejte, můžu Vám mušky navázat na zakázku dle individuálních požadavků.U Jigových nymph nově nabízíme na výběr dvě velikosti hlavičky k jedné velikosti háčku. 


V košíku si tak lehce sami zvolíte zatížení mušky pro dané situace a podmínky lovu. A protože víme, že na potocích, říčkách a řekách bývají různé podmínky pro lov, můžete si tak sami zvolit správně zatíženou variantu mušky dle dané vody. Dostanete tak mušky do správných míst, kde ryby aktivně přijímají potravu a být tak o krůček blíž k trofejní rybě.

vel. háčku 10 = vel. hlavičky 4 mm nebo 4,5 mm
vel. háčku 12 = vel. hlavičky 3,5 mm nebo 4 mm
vel. háčku 14 = vel. hlavičky 3 mm nebo 3,5 mm
vel. háčku 16 = vel. hlavičky 2,5 mm nebo 3 mm
vel. háčku 18 = vel. hlavičky 2 mm nebo 2,5 mm