Muškařské navijáky Maxcatch AVID jsou výbornou volbou pro všechny muškaře, kteří hledají kvalitní naviják s mikro brzdou a možností dokoupení náhradní cívky, stále za nízkou cenu k poměru kvality zpracování a designu. Mid-Arbor design zaručí skvělou rovnováhu mezi kapacitou backingu a muškařské šňůry. Brzdný systém navijáků zaručeně zastaví každý únik ryby a zaručí úspěšné zdolání všech ryb.


Podívejte se na klíčové rysy muškařských navijáků Maxcatch AVID


- Výborný poměr ceny při zachování nejvyšší kvality

- Mid-Arbor design zaručuje skvělou rovnováhu mezi kapacitou backingu a muškařské šňůry

- Spolehlivý a citlivý mikro brzdný systém

- CNC obráběná hliníková slitina 6061-T6 pro vysokou odolnost proti rázům a odolností proti korozi

- 5 barevných kombinací ve 3 velikostech

- Nízká váha navijáků, již od pouhých 114 gramů


Pohled první - Maxcatch AVID


Samotný model je na trhu již několik let a získal si oblibu u mnoha muškařů a stal se tak nejprodávanějším modelem firmy Maxcatch. A to plným právem!

Vzhled tohoto muškařského navijáků dává hodně najevo o své kvalitě ihned na první pohled. Naviják AVID je vyroben ze soustružených hliníků, díky němuž získává nízkou hmotnost a zachovává si dlouhou životnost ať už při chytaní ve sladké tak i slané vodě.

Navijáky se vyrábějí v 5 barevných kombinacích a 3 velikostech - 3/4, 5/6  a 7/8.

Běžně firma Maxcatch nenabízí náhradní cívku u svých modelů muškařských navijáků, ale AVID byl výjimkou a tak se do prodeje dostali i náhradní cívky a rybáři si tak můžou náhradní cívku dokoupit na LaMa-Fly.eu a získat tak plnohodnotný naviják stále za přijatelnou cenu, který ve své cenové kategorii jen těžko najde konkurenci.


Pohled druhý - AVID více variant pro všechny


Jak již jsme se zmínili, navijáky AVID se vyrábějí ve 3 velikostech a 5 barevných kombinací, které je možné zakoupit přímo na e-shopu LaMa-Fly.eu, kde jsou nejprodávanější modely skladem. V případě, že je zboží vyprodané, naskladnění probíhá do 7-10 dní. Firma Maxcatch tak nasadila laťku hodně vysoko, neboť barevné kombinace uspokojí všechny muškaře, kteří si můžou vybrat libovolnou barevnou kombinaci pro všechny varianty muškaření.

Celkové zpracování navijáků je více než překvapivě výborné. Na žádném prodaném navijáků z e-shopu LaMa-Fly.eu jsme nezaznamenali žádnou vůli cívky na ose, která se neprojevila ani na žádném námi testovaném navijáku po více než ročním používání. Barva navijáků taky drží výborně, i když při pádu na kameny jsou vidět stopy po pádu, převážně u barevných variant jako je černá, modrá a zelená.

Uvedené náviny kapacity backingu a muškařské šňůry úplně neodpovídali uvedeným údajům, které výrobce uvádí. Na navijáky jsme dostali o 20-30% backingu míň. V případě, že jsme použili šňůry oboustranně ujímané (DT) bylo nutné šáhnout po větší velikosti navijáku. Např. naviják vel. 3/4 bylo téměř nemožné osadit šňůrou DT-4-F a backingem. Bylo nutné, zvolit variantu vel. 5/6. To samé platilo i u navijáků vel. 5/6 s DT-6-F šňůrou.


Pohled třetí - Maxcatch AVID a micro brzda


Brzdný systém navijáků AVID, je postaven na teflonovém kotouči a systémem tažení z nerezové oceli s jednosměrným válečkovým superložiskem. To poskytuje bezproblémové a okamžité přitahování nebo povolování brzdového systému a super hladký chod.

Brzda s očíslovaným a detekčním nastavením zajišťuje okamžité a přesné nastavení celého brzdného systému. Otočná brzda o 360° postupně nastavitelná (0-9) zajistí přesné a rychlé nastavení brzdy navijáku.

U levných navijáků nebo navijáků v této cenové kategorii jsme se setkali se samovolným povolováním brzdového systémů při lovu. U tohoto navijáků jsme tuto skutečnost nezaznamenali, ve velikostech 3/4 a 5/6, ale při jezerním muškaření s velikostí 7/8, došlo k přednastavení síly brzdy o 1 až 2 čísla přibližně 1-2x za den .

Tento osvědčený, micro brzdný systém byl výrobcem uveden i na novinku navijáků Maxcatch TORO, který má již Large Arbor cívku, na kterou lze bezproblémově dostat i muškařské šňůry oboustranně ujímané (DT), které nebylo možné na AVID s dostačeným množstvím backingu (podkladové šňůry) dostat.


  • Uveřejnil: admin
  • Zařazeno do:
  • Vytvořeno: 2017-11-22
  • Přečteno: 460
  • Komentář: 0
Tags:

Vložit komentář