Muškařský prut Hends CSR - čtyřdílný prut s prodloužením

  • 7 490Kč
  • Dostupnost:předprodej
  • Výrobce: Hends Products
  • Kód výrobku: Hends-CSR

Dostupné možnosti

Množství:

Muškařský prut Hends CSR - čtyřdílný prut s prodloužením


Novinka roku 2019 – Competition Special Rod - CSR


Naší další novinkou, kterou stihneme uvést na trh ještě v tomto roce budou pruty Hends model CSR.
S každým dalším produktem se snaží naše firma přidat i něco nového, do této chvíle nikým jiným nevyráběném (jako tomu bylo například u prutů s prodloužením). Ne vždy je to možné, ale vždy se nad našimi novými produkty zamýšlíme, hledáme nové cesty, hledáme využití nových a někdy neobvyklých technologií a materiálů. Ne vždy se nám to podaří, ale v této chvíli bych řekl, že máme připraven zcela nový, velmi zajímavý produkt.


Prutem CSR chceme navázat na model GPX a XP.

S XP jsme byli tak trochu průkopníky, vyrobili jsme jako první pruty s prodloužením.
U prutů GPX byl použit grafit IM 14, díky němuž vznikly naprosto jedinečné pruty. Bohužel ne úplně správně jsme vyhodnotili situaci na trhu. Přestože máme obrovskou skupinu zákazníků, kteří jsou s GPX velmi spokojeni, je zde i skupina zákazníků, kteří volali po něčem podobném, ale ještě výkonnějším a odolnějším, pro chytání větších a velkých ryb. Jelikož platí: náš zákazník náš pán, museli jsme přemýšlet nad tím, jak vyrobit pruty, které by z velké části zachovaly dobré vlastnosti GPX a získaly nové, do této chvíle nepoznané.

V čem jsou pruty CSR nové a poněkud neobvyklé:

Pro výrobu byl použit grafit IM12 , který je ,,vyztužený,, nanovláknem, Tímto vznikl materiál velmi pevný a hlavně odolný proti poškození. Díky tomuto materiálu jsme mohli vyrobit pruty velmi lehké, výkonné a odolné.
V dnešní době je zřejmé, že nejen výrobci, ale i rybáři využívají různé prvky jednoho rybolovného způsobu při jiném. Příkladem toho, je např. používání různých typů mušek v přívlači a naopak, kdy muškaři používají některé typy nástrah, se kterými se dříve jen vláčelo.


My jsme šli podobnou cestou. Vytypovali jsme ty vlastnosti, které jsme chtěli zachovat z modelové řady GPX. U nové řady CSR tedy zůstává neskutečná lehkost prutů, dynamika a provedení, co se technických parametrů týká. U plavané jsme si ,,vypůjčili,, jednostopá očka na nožičce. Tímto jsme oddálili jemné nymfovací šňůry od blanku prutu. Dosáhli jsme toho, že se mokrá šňůra nelepí na blank a je tak možné nahazovat i velmi malé nymfy a to i za deště. Aby tento efekt byl ještě dokonalejší, byl prut osazen větším počtem těchto oček.
Dále jsme se inspirovali feedrem či také plavanou, kdy jsou používány špičky typu solitip. Naše CSR pruty mají podobnou, velmi jemnou špičku, ale poměrně tuhou a rychlou zbývající část prutu. Tím jsme dosáhli velmi pozoruhodného efektu. Díky jemné špičce je možné použít nejtenčí vlasce a při záseku rybu neutrhneme, jen se ,,přilepí,, . Při zdolávání se malé ryby se nesetřepou ani nevyříznou, jemná špička vše ,,odpracuje,, za nás. Pokud se nám však podaří ulovit větší ryba, začne postupně pracovat další, tuhá část prutu. Není problém pak s tímto prutem lovit i velké ryby aniž by byl prut přetížen a poškozen.
Díky jemné špičce jsme také dosáhli toho, že při nahazování i malých mušek jsou tyto doslova vystřelovány do požadovaného místa. Nemusíme používat žádnou sílu, jen lehce zápěstím ,,nabijeme,, špičku a ta už nástrahu vystřelí na požadované místo.


V první fázi budou dodány na trh modely Aftma 3 a Aftma 4. Základní délky u obou modelů jsou 285 cm s možností prodloužení na 315 cm. Hmotnost prutů v základní délce je skvělých 82 a 84 gramů.
Předpokládaná cena se bude pohybovat kolem 7490 CZK. Servis zajištěn podobně jako u modelů XP a GPX. Součástí je samozřejmě také tubus. Na trhu by se měly CSR pruty objevit již v listopadu 2018.
Již jsou také vyrobeny vzorky dalších modelů a délek, které jsou nyní testovány a budou připraveny pro příští sezonu. O postupu výroby budeme informovat.

Praktické poznatky z testování:

Díky jemné špičce téměř nedochází k ztrátě úlovků a to jak těch nejmenších, tak i velkých. Špička nedovolí, aby se i velmi tenký háček vyřízl, ryba i ta nejmenší je stále v kontaktu a není téměř možné, aby se setřepala.
Díky jemné špičce je možno nahazovat i ty nejméně zatížené nymfy při francouzském nymfování, špička je doslova vystřelí do požadovaného místa.
Další výhodou jemné špičky je její citlivost při záseku, je velmi problematické utrhnout rybu i na velmi tenkém vlasci, přesto je špička velmi rychlá.

Délka 285 se nám také osvědčila, je již dostačující i na nymfování na řekách běžné velikosti.
Délka 315 cm je také velmi dobrá především při nymfování na velkých řekách, především při použití méně zatížených mušek.


Díky novému tvaru oček, se návazec nebo šňůra téměř nelepí na prut. Zkoušeli jsme před nahozením prut ponořit do vody, již při švihu vzad se šňůra odlepila od prutu a nahození proběhlo stejně jako bychom nahazovali za sucha. Toto bylo skvělé a nedocenitelné především při chytání za deště.


Hmotnost prutů
v základní délce kolem 80 gramů je parádní, je však potřeba počítat s tím, že pokud použijeme prodloužení, je dobré mít nepatrně těžší naviják, aby právě při této délce byl prut dobře vyvážen.


Napsat recenzi

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Dobrý